Umywalka meblowa do łazienki – czy warto?

Umywalka meblowa do łazienki jest ważnym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Można nawet stwierdzić, że zaraz po wannie zajmuje najbardziej strategiczne miejsce w łazience. Z ustawionym bowiem nad nią lustrem i odpowiednim oświetleniem nadaje wnętrzu styl.

Jaki rodzaj umywalki wybrać?

Umywalka meblowa do łazienki umocowana jest na specjalnie dopasowanej do niej szafce, której kształt dokładnie odpowiada rodzajowi umywalki. Jest ona może mniej popularna od tradycyjnej zawieszonej na ścianie czy nablatowej, jednak jej walory estetyczne i praktyczne budzą coraz większe zainteresowanie. W przeciwieństwie bowiem do tradycyjnych, w których nie ma miejsca do zagospodarowania, umywalka meblowa zapewnia dużo dodatkowej przestrzeni, nadającej się do przechowywania, na przykład ręczników czy kosmetyków.

Czy ważny jest materiał, z którego została wykonana umywalka?

Umywalka meblowa do łazienki wykonana jest najczęściej z białej ceramiki. Jest łatwa w utrzymaniu czystości, trwała i estetyczna. Może być też wykonana ze szkła specjalistycznego czy marmuru albo z konglomeratów. Popularne są też ze stali nierdzewnej, choć należą do dość wymagających. Umywalki mogą być nawet drewniane, ale choć piękne, są drogie i wymagające.

Czy ważne są wymiary umywalki?

Umywalka meblowa do łazienki powinna współgrać z całym jej wystrojem. Jeżeli chodzi o wymiary samej umywalki to najczęściej spotykane – szerokość od 40 do 70 cm i odległość od ściany do przedniej krawędzi od 40 do 55 cm.
Wymiary umywalki meblowej dostosowuje się do wielkości łazienki oraz jej kształtu. Najlepszy efekt taka umywalka daje w dużej łazience, gdzie doskonale może współgrać z pozostałymi meblami, gwarantując elegancki styl w połączeniu z funkcjonalnością. Warto też dodać, że montaż takiej umywalki nie jest trudny, gdyż szafki posiadają odpowiednie wycięcia i otwory ułatwiające jej osadzenie.