Jaki stelaż do WC wybrać?

Urządzając łazienkę należy zadbać o najmniejsze detale. Priorytetem jest to, aby pomieszczenie było funkcjonalne oraz komfortowe w użytkowaniu. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg ciekawych rozwiązań, co ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji. Częstym problemem jest wybór stelażu do WC. Istotne jest to, aby był on wytrzymały oraz niepodatny na uszkodzenia. Dotyczy to w szczególności modeli murowanych, których wymiana lub naprawa może być problematyczna.

Stelaż do zabudowy mokrej

Stelaże do zabudowy mokrej wymagają zamurowania, co nie dla każdego będzie satysfakcjonującą opcją. Z oczywistych względów jest to typ przeznaczony wyłącznie do ścian murowanych. Sporym utrudnieniem jest fakt, że w tym przypadku montaż jest relatywnie skomplikowany. Wymaga on zaawansowanych prac, które trwają dość długo. Bardzo ważne jest to, aby wybrać fachowca, który posiada doświadczenie w branży. Musimy mieć pewność, że montaż zostanie zrealizowany rzetelnie. Warto wiedzieć, że na rynku znajdują się stelaże do zabudowy mokrej, które posiadają fabrycznie wbudowany styropian. Jest to korzystne rozwiązanie, jeśli chcemy nieco przyspieszyć przebieg prac.

Zaletą opisywanego rozwiązania jest z pewnością cena. Taka konstrukcja jest zwykle o wiele tańsza, niż stelaże do zabudowy lekkiej. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Trzeba jednak wiedzieć, że nie w każdym przypadku mogą być one zastosowane.

Stelaż do zabudowy lekkiej

Stelaże do zabudowy lekkiej wyróżniają się wysoką uniwersalnością. Z tego względu są one dość często wybierane. Mogą być umieszczone przy ścianie murowanej, a następnie zabudowane np. płytą kartonowo-gipsową. Inną opcją jest montaż przy ściance działowej. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Tego typu konstrukcje cechują się wysoką stabilnością oraz odpornością na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nie trzeba więc obawiać się kłopotliwych awarii, czy też usterek. Bezpieczeństwo użytkowania również znajduje się na wysokim poziomie.

Wyróżnia się stelaże do zabudowy niskiej oraz wysokiej. Warto jest poznać dokładne wymiary geberitu do łazienki. Dobrze jest również wspomnieć o modelach samonośnych. Zwykle posiadają one wzmocnioną ramę. Ponadto stosuje się tutaj profile o wyższym przekroju. Trzeba również wiedzieć, że duże znaczenie mają przyciski dopasowane do stelaży.