Ile kosztuje wykonanie stropu?

Podczas przeprowadzania inwestycji w postaci budowy domu, łatwo jest zauważyć, że jednym z droższych jego elementów jest strop. Najczęściej wybierany jest strop monolityczny, który jest nie tylko trudny i niewygodny w budowie ale właśnie przede wszystkim charakteryzujący się bardzo wysoką ceną, co powoduje, że ogólny kosztorys budowy znacznie wzrasta. Czy można wykonać strop inaczej, czyli taniej?

Ile kosztuje strop monolityczny?

Na główne koszta stropu monolitycznego składają się oczywiście materiały, czyli ogromne ilości stali i betonu, ale również koszt wykonania lub wypożyczenia szalunku, który musi podtrzymywać całą konstrukcje do czasu jej związania.
Z tego powodu ogólny koszt wykonania jednego metra kwadratowego stropu monolitycznego to nawet aż ponad 300 zł. Jest to kwota ogromna, zważywszy, że można go wykonać nawet o połowę taniej inną techniką.

Strop gęstożebrowy teriva cena

Idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących oszczędności na polu budowy stropu jest strop gestozebrowy.
Charakteryzuje się on wszystkim tym, co powinno być brane pod uwagę podczas poszukiwań odpowiedniej techniki budowy, Jest prosty w wykonaniu, materiały są bardzo dobrze dostępne, a przede wszystkim ich cena jest niezwykle niewygórowana.
Łączny koszt wykonania jednego metra kwadratowego stropu gestozebrowego oscyluje w granicach 160 – 200 zł.
Jak zatem widać nawet w najmniej optymistycznej wersji będzie on około 100 zł tańszy od stropu monolitycznego, a zachowuje te same właściwości użytkowe, przy znacznie łatwiejszej budowie.