Kolczyki a małe dzieci

Biżuteria towarzyszy nam już od najmłodszych lat życia. Już małym dziewczynkom przekłuwa się uszy, aby móc założyć im kolczyki, które w wydaniu dla najmłodszych są niezwykle piękne. Pociecha może wyglądać jak mała księżniczka, niezwykle uroczo. Pojawia się pytanie, kiedy można już zacząć myśleć o kolczykach dla dziecka i na jakie się zdecydować. 


Kolczyki dla dzieci od kiedy?

Jeśli chodzi o to, kiedy przekłuć dziecku uszy, to zdania są podzielone. Jedni polecają zrobić to jak najszybciej, aby dziecko zapomniało o całym procesie, a inni zalecają poczekać z tym i dać mu samemu zadecydować w późniejszych latach życia. Zdarza się tak, że rodzice przekłuwają uszy już półrocznym pociechom. Inni czekają z tym aż do pierwszej komunii. Niektóre osoby przekłuwają uszy dopiero w wieku dorosłym. Jest to bardzo indywidualna kwestia i nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Dla paromiesięcznego dziecka nie ma większego znaczenia to, że przebito mu uszy i włożono coś do nich. Szybko zapomina o związanym z tym bólem i traktuje jako coś naturalnego. Przy starszych, kilkuletnich dzieciach, trzeba je przygotować do tego, jak będzie wyglądało przekłuwanie uszu i że może boleć. 


 Kolczyki dla dzieci jakie zapięcie?

Kolczyki dla dziecka powinny być przede wszystkim wykonane z bezpiecznego materiału – złota lub srebra. Dla niemowląt i małych pociech zalecane są kolczyki z angielskim zapięciem na zatrzask. Inną opcją są kolczyki typu wkrętki. Trzeba uważać, aby końcówka kolczyków nie wbijała się w skórę. Starszym dzieciom można kupić dłuższe kolczyki z zapięciem na zatrzask.