Kabiny Walk In

By w swojej łazience zapewnić sobie bardzo komfortowe miejsce do kąpieli, nie zawsze nie trzeba inwestować w ogromną wannę czy też dużą kabinę prysznicową z brodzikiem. Bardzo często najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wygospodarowanie nieco miejsca, zamontowanie odpływu liniowego ze stali nierdzewnej na podłodze i gotowe. Jednak, by zapewnić sobie niezawodną, skuteczną osłoną przed chlapiącą wodą, koniecznie trzeba jeszcze zainwestować np. w przezroczystą lub matową ściankę prysznicową. Tego typu rozwiązania są dziś nie tylko niezwykle popularne, ale też praktyczne w użytkowaniu, jak i estetyczne.

Szklana ścianka prysznicowa walk-in

Wolnostojące ściany prysznicowe, określane mianem ścianek walk in, są bardzo użytecznym rozwiązaniem, które sprawdzi się nawet w niewielkiej łazience. Jednakże w przypadku wyboru właśnie tej opcji, należy mieć na uwadze, że poziom satysfakcji z jej użytkowania zależy w dużej mierze od materiału, z jakiego ścianka została wykonana. Najczęściej na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju ścianki szklane typu walk in, które to odróżnia od siebie przeźroczystość szyby i sam mechanizm otwierania. To bardzo dużo zależy od powierzchni łazienki, aczkolwiek narożną ściankę prysznicową można dziś bez problemu zamontować, nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Tania lazienka daje możliwość wyboru w różnych wersjach tych nowoczesnych rozwiązań, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

Wielkość ma znaczenie – tania łazienka

Podczas zakupu ścianki prysznicowej zawsze należy pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach. Po pierwsze, wybierając się do sklepu, zawsze musimy mieć pewność co do konkretnych rozmiarów tego elementu. Jeżeli chodzi o standardową szerokość kabin typu walk in, to wynosi ona od 70 do nawet 140 cm. Kolejną kwestią jest też zwrócenie uwagi na kolor profili, ponieważ to element, który najbardziej rzuca się w oczy, powinien więc być on dopasowany do koloru naszej łazienki. W ten sposób zapewnimy spójność aranżacji i po prostu estetyczny wygląd, pomieszczenia. Na rynku od jakiegoś czasu szczególnie popularny jest czarny wariant profili, ale nie mniej ciekawe są też te typowe, standardowe wersje chromowane czy o satynowym wykończeniu. Pamiętajmy, że ścianka prysznicowa jest sporym elementem, w związku z czym w znaczący sposób wpływa ona na całą aranżację łazienki. Warto więc dokładnie przemyśleć kolorystykę, zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup.