Czym są sugerowane ceny sprzedaży (LoMag)?

Plusem rozbudowanego oprogramowania magazynowego jest to, że możemy samodzielnie zadecydować o każdym szczególe. Bez trudu możemy zarządzać naszym stanem magazynowym, tak aby był on idealnie dopasowany do potrzeb. Program magazynowy LoMag (http://www.lomag.pl) umożliwia nam wprowadzenie cen sugerowanych. W wielu przypadkach znacząco usprawnia to pracę.

Jak wprowadzić cenę sprzedaży?

Wprowadzenie sugerowanej ceny sprzedaży wymaga od nas zmian w ustawieniach programu. W tym celu wchodzimy w zakładkę „Ustawienia”, a następnie „Obliczenia”. Klikamy w „Wyświetlanie liczb” i kolejno „Cena sprzedaży”.
W kartotece towaru znajdziemy okienko „Sugerowana cena sprzedaży”. To właśnie tutaj wpisujemy konkretną kwotę. Będzie to cena domyślna danego produktu.

W jakim celu ustala się cenę domyślną?

Cena sugerowana zostanie zaproponowana nam przez program do magazynu w momencie, gdy towar będzie wydawany. Oprogramowanie wykorzysta wartości domyślne, które wprowadziliśmy do kartoteki. Cena sprzedaży określona przez nas ma charakter stały. Nie jest ona więc powiązana z ceną zakupu. Obie wartości są od siebie niezależne, a program podpowie nam sugerowaną cenę. Oczywiście nie musimy z niej korzystać, jeśli chcemy wprowadzić modyfikacje podczas wydawania produktu z magazynu.
Ustalenie ceny domyślnej może okazać się sporym ułatwieniem. Dzięki temu przyspieszymy procesy magazynowe, a także zwiększymy intuicyjność realizowanych zadań. W dowolnym momencie możemy zmienić, czy też usunąć ceny domyślne. Wszystko zależy wyłącznie od naszych wymagań.