Ciepłe i wytrzymałe pokrycie dachu

Ciepłe i wytrzymałe pokrycie dachu

Firmy i Usługi Comments Off

Budowa domu to zawsze poważna decyzja. Będziemy w nim mieszkać przez wiele lat, dlatego każdy element przyszłego domu musi być szczegółowo przemyślany. Oprócz powierzchni, ilości pokoi, piwnicy lub jej braku, ważnym elementem jest oczywiście dach. On decyduje o tym, czy dom będzie ciepły oraz czy będziemy musieli poświęcić czas i pieniądze na jego naprawy. W Polsce ciągle najbardziej popularną metodą krycia dachów jest dachówka ceramiczna lub cementowa. Jest to świetny sposób pokrycia dachu. Jego podstawową wadą jest duży ciężar, który musi przenosić konstrukcja dachu, a to podraża jej koszty. Dlatego warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest blachodachówka. Warto się bliżej przyjrzeć temu pokryciu dachu.
Blachodachówki wykonuje się z blachy stalowej, która najczęściej jest pokryta warstwą farby lub specjalnymi powłokami. Dzięki temu uzyskuje ona doskonałe właściwości. jest odporna na warunki atmosferyczne i może służyć wiele lat bez żadnej konserwacji. Blachodachówki mają różnego rodzaju profile, dzięki czemu wyglądają jak dachówki.
Blachodachówka ma też inną zaletę – łatwość kładzenia. Bardzo łatwo się ją montuje i w razie potrzeby demontuje. Jest dużo lżejsza niż tradycyjna dachówka, a różnie dobrze chroni domostwo przed deszczem, śniegiem czy słońcem. Gdy zastosujemy odpowiednią izolację (niezbędną także przy dachówce ceramicznej), mamy dach, który ma świetne parametry cieplne, pozwalające zaoszczędzić na opale. Dodatkowo blachodachówka jest też dużo tańsza.

Źródło: blachodachówka

Author

Search

Back to Top